slingshot 

 

20 luty 
Model gotowy

Wnioski:
Mimo, że na początku narzekałem na jakość to w miarę prac uświadomiłem sobie, że w tego typu modelach to pewne niedoskonałości wykończeniowe są dopuszczalne.
Wprowadziłem sporo modyfikacji opierając się na rozwiązaniach znalezionych w sieci i radach bardziej doświadczonych kolegów (no i może trochę na własnej intuicji ;) )
Zmartwiła mnie waga -wyszła sporo wyższa niż na to liczyłem. Z powodu modyfikacji ogona (niestety cięższych - instrukcja zalecała zrezygnowanie ze steru kierunku i ot takie chamskie przyklejenie stateczników do rurki) zamiast planowanego pakietu 4x350mah musiałem w celu prawidłowego wyważenia zastosować cięższe aku: KAN650 (60g) a i tak trzeba jeszcze kilka gram dołożyć na dzióbek :(. 
Waga gotowego do lotu to 427g (+ może dojść jeszcze z 10g żeby dobrze wyważyć).
Serwa 4xDymond D60, odbiornik Schulze Alpha 435.
Co więcej? - zobaczymy w eksploatacji :) ....

2005-03-05
Miała dziś miejsce próba oblotu. Mimo złego SC (ok 10mm za bardzo z tyłu) zaryzykowałem - no i nie było dobrze - pupka opadała. MOdel na szczęście wyszedł z tego prawie bez szwanku.

Postanowiłem wymienić statecznik poziomy na własnej produkcji. Mój nowy jest z balsy 6mm, 2xpolakierowany kaponem, krawędzie zaokrąglone. Nie jest tak piękny i wytrzymały jak oryginał ALE zamiast 20g waży 9g!!!.
No i teraz SC jest we właściwym miejscu a cały model waży już 417g :)


28 Marzec - Sling oblatany i nalatany ;)
Pierwsze loty

© hilbrycht.com